Posadzono 250 drzew i krzewów

W ramach akcji edukacyjnej "Więcej zieleni w naszej Gminie" w poniedziałek i wtorek (29-30.09.2014r.) odbył się kolejny, ostatni już, etap nasadzeń na terenie Gminy.

Tym razem drzewka i krzewy posadzone zostały w Nowym Dworze Bratiańskim, Chroślu, Radomnie, Pustkach, Bagnie, Gryźlinach, Nawrze, Jamielniku, Lekartach i w Skarlinie. Na Mieszkańców tych miejscowości czekało nie lada zadanie, ponieważ do posadzenia zostało przeznaczonych 138 drzewek i krzewów ozdobnych.

Wyzwanie zostało podjęte z wielkim entuzjazmem, czego owocem jest przyrost zieleni na terenie Gminy oraz satysfakcja z dobrze wykonanej, bezinteresownej pracy.
W sumie podczas wszystkich spotkań posadzonych zostało 250 sadzonek, z czego 90 to drzewa liściaste i 160 krzewów ozdobnych. Sadzone były: lipy, graby, jarzębiny, klony, buki, dęby i jesiony oraz tuje, cisy i jałowce.

Ponadto pragniemy poinformować, że z dniem wczorajszym upłynął termin na nadsyłanie zgłoszeń do konkursu „Zapomniane drzewa”. Konkurencja jest ostra, do Urzędu wpłynęły aż 52 prace konkursowe. Zgodnie z regulaminem wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 7 dni roboczych od upływu terminu składania zgłoszeń.

Za pomoc dziękujemy wszystkim Mieszkańcom, Sołtysom poszczególnych miejscowości, oraz Zespołowi Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku, Szkole Podstawowej w Radomnie oraz Szkole Podstawowej w Skarlinie.