Wyniki konkursu "Zapomniane drzewa"!

Z przyjemnością informuję, że konkurs plastyczno-fotograficzny pn. "Zapomnianie drzewa został rozstrzygnięty.

Konkurs tematyką nawiązywał do Akcji edukacyjnej: "Więcej zieleni w naszej gminie" i polegał na przekazaniu najciekawszego zdjęcia bądź rysunku najstarszego, zapomnianego drzewa z terenu Gminy. Do siedziby Gminy wpłynęło w sumie 48 prac, wszystkie na bardzo wysokim poziomie. Ocena ich okazała się trudnym zadaniem, a podjęli się go:

Roman Graszkiewicz: artysta malarz, mieszkający i pracujący w Złotowie k. Lubawy. Ma na swoim koncie wiele wystaw (np indywidualna w iławskiej galerii oraz podczas Dni Kultury Chrześcijańskiej w Lubawie), przeglądów, konkursów (2x Mrągowo) oraz poplenerowych wernisaży (Złotowo, Bałoszyce, Kazanice, Mortęgi, Makowo). Pan Roman maluje obrazy o tematyce religijnej, pejzaże, portrety, abstrakcje;

oraz

Przemysław Durczak: bydgoski fotograf, współautor wystaw fotograficznych, m.in. „W obiektywie Regional Geographic”, „Migawki z natury” zorganizowanej w ramach toruńskiego festiwalu Sztuka Natury 2009, czy też „Ulica Focha” na zlecenie Urzędu Miasta Bydgoszczy. W 2009 w Toruniu wernisaż wystawy autorskiej  „Brzeg”, drugi w 2010 r. w Bydgoszczy. Prowadzi autorskie warsztaty dla fotografów. Od lutego 2010r. wykładowca Bydgoskiej Akademii Fotografii.

Po wnikliwej i czasochłonnej analizie postanowiono nagrodzić poniższe osoby:

Kategoria wiekowa: 6-10 lat:

1.    Marta Karbowska ex aequo Sandra Ewertowska  – I miejsce
2.    Karolina Truszczyńska – II miejsce

• Artur Keński – wyróżnienie
  • Patryk Kwiatkowski – wyróżnienie
  • Natalia Urbańska – wyróżnienie
  • Igor Wanner – wyróżnienie
  • Agnieszka Wysocka – wyróżnienie
  • Wojtek Zabłotny – wyróżnienie

Kategoria wiekowa 11-14 lat

1. Jakub Buczyński – I miejsce
  2. Koło przyrodnicze ze Szkoły Podstawowej w Skarlinie ex aequo Estera Orzechowska – II miejsce
  • Kinga Kamińska – wyróżnienie

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Poniżej nagrodzone i wyróźnione prace konkursowe, zaś tutaj można obejrzeć wszystkie nadesłane prace.

Kategoria wiekowa 6-10 lat

Kategoria wiekowa 11-14 lat