Czad nie musi zabijać!

Rozpoczął się sezon grzewczy 2014/2014. W owym czasie nasilają się przypadki zatrucia tlenkiem węgla (czadem). Przyczyny tragedii są zazwyczaj podobne: zaniedbanie, niewiedza, niewłaściwe korzystanie z urządzeń grzewczych, wadliwa instalacja odprowadzania spalin.

Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski apeluje do mieszkańców regionu o bezpieczne postępowanie z urządzeniami grzewczymi w celu uniknięcia zaczadzenia. W dniach 14,16 października 2014r. w godzinach 10.00-14.00 pod specjalnym darmowym numerem telefonu: 800-165-320 będzie można uzyskać wiedzę na temat zasad właściwego eksploatowania urządzeń grzewczych w okresie zimowym.

O tym, jak postępować by nie doszło do zatrucia czadem będą informować dyżurujący specjaliści z: Warmińsko-Mazurskiej Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej, Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Olsztynie, Spółdzielni Kominiarz w Olsztynie, Oddziału Zakładu Gazowniczego w Olsztynie.

Kompendium wiedzy na temat zagrożenia związanego z zatruciem tlenkiem węgla znajduje się na stronie internetowej Komendy Głównej PSP w Warszawie www.straz.gov.pl.

Informacje na temat zagrożenia związanego z zatruciem czadem do pobrania tutaj.