Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej - woj. warmińsko-mazurskie

Projekt „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo warmińsko-mazurskie” polega na wybudowaniu sieci światłowodowej, która zapewni szerokopasmowy dostęp do internetu mieszkańcom oraz instytucjom województwa.

Projekt jest realizowany w ramach Działania II.1 Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. Budowa jednolitej infrastruktuty teleinformatycznej przyniesie regionowi korzyści w postaci zwiększenia dostępności do mediów elektronicznych, a także na znaczne obniżenie kosztów usług skierowanych do mieszkańców regionu.

Otwarcie niedostępnego dotąd rynku spowoduje także wzrost liczby inwestycji związanych z doprowadzaniem infrastruktury do odbiorców, co wpłynie na zwiększenie dostępu do Internetu dla instytucji, przedsiębiorstw i mieszkańców danego województwa.

Szczegóły na temat projektu dostępne tutaj.