Samorząd rolniczy powiatu zorganizował w Mszanowie spotkanie

Dnia 27.07.2015 roku licznie przybyli goście do Mszanowa.

Wszystko to za sprawą zorganizowanego przez Samorząd rolniczy powiatu nowomiejskiego spotkania dotyczącego rozwiązania problemów szkód wyrządzanych przez zwierzynę łowną, kwestii suszy oraz innych problemów związanych z rolnictwem, które odbyło się na Sali sesyjnej Urzędu Gminy.

Spotkaniu przewodniczył Przewodniczący Rady Powiatowej Warmińsko – Mazurskiej Izby Rolniczej w Powiecie Nowomiejskim - Zbigniew Ziejewski. Wzięło w nim udział wielu zainteresowanych rolników, leśników, do których było ono głównie adresowane, ale co ważne - gościliśmy także m. in. Senatora RP - Stanisława Gorczycę, który specjalnie na tą okazję przygotował i wygłosił mowę pn. „Szkody łowieckie – prawo i praktyka”, ministra środowiska w kilku rządach, wiceprzewodniczącego Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego - Stanisława Żelichowskiego, byłego wojewodę olsztyńskiego i warmińsko-mazurskiego - Zbigniewa Babalskiego, Starostę Nowomiejskiego - Andrzeja Ochlaka, wójtów gmin: Biskupiec - Arkadiusza Dobka, Kurzętnik - Wojciecha Dereszewskiego oraz obecny był oczywiście Włodarz Gminy Nowe Miasto Lubawskie - Tomasz Waruszewski.

Podczas zebrania był czas na wspólne dyskusje; wspólne próby rozwiązywania problemów oraz rozwiewania wszelkich wątpliwości.