Kredyt preferencyjny

MP90042524517 listopada 2011 roku Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyraził zgodę na uruchomienie procedury otwarcia preferencyjnej linii kredytowej na wznowienie produkcji dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w wyniku suszy na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie.

O kredyt ten mogą ubiegać się rolnicy, których straty wyniosły 30 i więcej procent produkcji roślinnej i zwierzęcej wyliczonych wg protokółu strat.

Wojewoda zaopiniował pozytywnie 108 z 256 wniosków złożonych dotychczas przez rolników z terenu naszej Gminy. Bliższe szczegóły do uzyskania w Powiatowym Ośrodku Doradztwa Rolniczego, tel. 56 474 21 88. Tam też można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące procedur związanych z możliwością uzyskania tego preferencyjnego kredytu oraz wszelką pomoc w tym zakresie.