Gmina

Aktualności

Stosowanie mączek mięsno kostnych w żywieniu zwierząt

Rozmiar czcionki:

PaszaW związku z niepokojącym wzrostem liczby przypadków nielegalnego stosowania mączek mięsno – kostnych w żywieniu zwierząt gospodarskich oraz stanowczym pismem skierowanym w tej sprawie przez Komisję Europejską do Rządu RP, Z-ca Głównego Lekarza Weterynarii Jarosław Naze przypomina, że zakaz stosowania mączek mięsno – kostnych w żywieniu zwierząt gospodarskich nie został zniesiony i nie przewiduje się jego odwołania. Nadal więc obowiązuje bezwzględny zakaz stosowania mączek mięsno – kostnych w żywieniu zwierząt gospodarskich.

Wierzymy, że na terenie naszej Gminy nikt obecnie nie stosuje tego komponentu do pasz, gdyż nielegalne zastosowanie mączek mięsno – kostnych w żywieniu zwierząt gospodarskich mogłoby narazić go na ogromne straty finansowe oraz poważne problemy natury karno – administracyjnej. Zwracany uwagę, że użycie do żywienia zwierząt mączek mięsno – kostnych jest przestępstwem zagrożonym, według prawa polskiego, karą grzywny, karą ograniczenia wolności do roku lub obiema karami łącznie.

Do Pobrania: Ulotka

Share