Zbiórka odpadów z tworzyw sztucznych

smieci

Uwaga rolnicy. Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie informuje, że w miesiącach październiku i listopadzie bieżącego roku odbędzie się zbiórka odpadów poprodukcyjnych z tworzyw sztucznych powstających w gospodarstwach rolnych.

Podczas zbiórki obowiązywać będą następujące zasady przygotowania odpadów do odbioru:

• Folia powinna zostać wstępnie oczyszczona z pozostałości po sianokiszonce, kiszonce oraz z innych zanieczyszczeń,
  • Należy zmniejszyć objętość odpadów poprzez staranne poskładanie folii. Zaoszczędzi się przez to miejsce w kontenerze, co obniży koszty transportu. Zwiniętą folię można owinąć taśmą lub folią strech,
  • Czarną folię z silosów należy pociąć w pasy szerokości ok. 2 m i ciasno zwinąć.
  • Sznurki należy ciasno zwinąć,
  • Gospodarstwa specjalistyczne proszone są o indywidualny kontakt z firmą odbierającą odpady. (Firma Skorpion, Wiesława Szubert tel. 604-388-756).

Rolnik przekazujący odpady otrzyma kartę przekazania odpadu.

Koszt transportu wynosi 10 zł od rolnika.

Gdy odpady będą gotowe do wywozu prosimy poinformować o tym sołtysów, którzy będzą koordynować akcję odbioru tych odpadów na swoim terenie.