Zbiórka odpadów poprodukcyjnych od Rolników

recyclingGmina Nowe Miasto Lubawskie rozpoczyna zbiórkę odpadów poprodukcyjnych z tworzyw sztucznych powstających w gospodarstwach rolnych. Do akcji włączeni zostali sołtysi sołectw Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Informują oni Rolników o możliwości oddania odpadów, o sposobie zbiórki, informują również Gminę oraz firmę Skorpion, odpowiedzialną za odbiór odpadów, o gotowości Rolnika do przekazania odpadu.

Każdy Rolnik otrzyma kartę przekazania odpadu, dowód prawidłowej utylizacji odpadów poprodukcyjnych, przydatny w przypadku przeprowadzenia w gospodarstwie kontroli zewnętrznych.

Przyjmowane będą takie odpady jak:

1. Folia po sianokiszonce,
  2. Folia po nawozach mineralnych,
  3. Worki big – bag.

Co należy zrobić przed przekazaniem odpadów?

• Należy dokonać wstępnego oczyszczenia folii z pozostałości po sianokiszonce, kiszonce oraz z innych zanieczyszczeń,
  • Należy zmniejszyć objętość odpadów poprzez złożenie folii ( w ten sposób możemy ograniczyć zajmowane przez nią miejsce w kontenerze i obniżyć koszty transportu). Zwiniętą folię można owinąć taśmą lub folią strech,
  • Czarną folię z silosów należy pociąć w pasy szerokości ok. 2 m i ciasno zwinąć.
  • Sznurki należy ciasno zwinąć,
  • Nie należny dorzucać innych odpadów niewymienionych powyżej.

Koszt transportu wynosi 10 zł od Rolnika.

Szczegóły u sołtysów i u Pani Aliny Ławickiej, pracownika Urzędu Gminy z/s Mszanowie (tel. 56 47 26 303, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
.