Pomoc dla rolników

arimr logo 300

Od 9 czerwca 2014 r. rozpoczęły działalność specjalne Zespoły Ekspertów, powołane przy Wojewódzkich Ośrodkach Doradztwa Rolniczego, które bezpłatnie będą udzielały pomocy wnioskodawcom i beneficjentom wsparcia uzyskanego z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wsparcie Zespołów obejmować będzie udzielanie bezpłatnej pomocy wnioskodawcom i beneficjentom m.in. w zakresie wsparcia obszarowego udzielanego w ramach PROW 2007 -2013.

Świadczona przez doradców wchodzących w skład zespołów bezpłatna pomoc obejmuje m.in.:

• przygotowanie korekt wniosków, w odpowiedzi na wezwanie otrzymane od Agencji;
  • pomoc w trakcie realizacji działania w prawidłowym dokumentowaniu realizacji działania- m.in. pomoc w wypełnianiu rejestrów działalności rolnośrodowiskowej;
  • przygotowywanie odpowiedzi na pisma otrzymywane przez wnioskodawców lub beneficjentów z Agencji w ramach postępowań w sprawie przyznania płatności, zwrotu pomocy finansowej oraz zwrotu nienależnie lub nadmiernie pobranych środków, w tym przygotowywania środków zaskarżenia;
  • przygotowywanie odpowiedzi lub zastrzeżeń do protokołów (raportów) z kontroli na miejscu
  • pomoc w prawidłowej realizacji określonych w przepisach prawa wymogów i warunków, ze szczególnym uwzględnieniem zakresu i terminów ich realizacji;
  • informowanie rolnika o ciążących na nim zobowiązaniach i możliwościach ich zmiany.

Szczegółowe informacje na temat pomocy można uzyskać w Wojewódzkich Ośrodkach Doradztwa Rolniczego oraz Biurach Powiatowych i Oddziałach Regionalnych ARiMR.

Źródło: Kierownik Biura Powiatowego ARiMR Nowe Miasto Lubawskie