Informacja o pracy Wójta w okresie 28.11.2013 – 17.12.2013 r.

W okresie międzysesyjnym od 28 listopada do 17 grudnia 2013 r.:

W dniu 28.11.2013 r. Wójt:

• Uczestniczył w obradach III Konwentu Informatyków.

W dniu 4.12.2013 r. Wójt:

• Spotkał się z przedstawicielami firmy ACAN, odzyskującej dla Gminy VAT, w celu omówienia wstępnego raportu.
  • Dyrektor Gminnego Centrum Kultury reprezentował Wójta podczas organizowanej przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie konferencji Regionalnego Programu Rozwoju Bibliotek.

W dniu 5.12.2013 r. Wójt:

• Podpisał wniosek o powiększenie aglomeracji o okolicę ulicy Narutowicza w Nowym Mieście Lubawskim.
  • Wziął udział w posiedzeniu Zarządu i Komisji Rewizyjnej Gminnej Spółki Wodnej.

W dniu 6.12.2013 r. Wójt:

• Spotkał się Panem Ryszkowskim – Prezesem Euroconsultingu w sprawie współpracy.

W dniu 10.12.2013 r. Wójt:

• Uczestniczył w podsumowaniu projektu „Od bierności do aktywności" realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

W dniu 11.12.2012 r. Wójt:

• Brał udział w posiedzeniu wspólnym komisji Rady Gminy.
  • Spotkał się z właścicielami działek w sprawie nieodpłatnego przejęcia drogi w Pacółtowie (za Domem Dziecka w parowie).

W dniu 12.12.2013 r. Wójt:

• Uczestniczył w Powiatowej Radzie Zatrudnienia.
  • Spotkał się z Panią Grażyną Tochman i Prezesem Przedsiębiorstwa Inżynieryjno-Budowlanego PrzemGri w sprawie budowy oczyszczalni ścieków. Omówiono także możliwości pozyskania środków finansowych na realizację tej inwestycji.
  • Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty reprezentowała Wójta podczas uroczystości przekazania międzynarodowego certyfiktu "Zielonej Flagi" Zespołowi Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie.

W dniu 13.12.2013 r. Wójt:

• Uczestniczył w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez Zarząd Koła Polskiego Związku Niewidomych w Nowym Mieście Lubawskim.

W dniu 14.12.2013 r. Wójt:

• Brał udział w spotkaniu mikołajkowym zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Chroślu.
  • Sekretarz reprezentowała Wójta na spotkaniu mikołajkowym zorganizowanym przez Panią Sołtys i Radę Sołecką w Bagnie.

W dniu 16.12.2013 r. Wójt:

• Uczestniczył w posiedzeniu Komisji Rewizyjnej analizującej wydatki inwestycyjne według stanu na 30 września br. oraz realizację zadań własnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W dniu 17.12.2013 r. Wójt:

• Brał udział w posiedzeniu Zarządu Miejsko-Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych.

Ponadto w zakresie bieżącej działalności wójt i jego urzędnicy podejmowali następujące działania:

W okresie od 27.11. do 17.12. br. wykonano następujące prace związane z drogami:

• Wyprofilowano drogę gminną w Nawrze i nawieziono na nią 255 ton tłucznia. Zadanie zostało sfinansowane ze środków Funduszu Sołeckiego.
  • Dokonano nawiezienia tłucznia na drogi gminne: Pacółtowo – Gwiździny, Gryźliny – Lekarty, Jamielnik – Studa, Radomno – Gryźliny, Chrośle – Bratian, Chrośle – Pustki, Bratian – Pustki oraz na drogi gminne w miejscowościach: Tylice, Nawra, Pacółtowo, Bratian, Mszanowo, Lekarty, Skarlin - łącznie 2140 ton,
  • Zdemontowano nieczynne zbiorniki betonowe na ścieki komunalne w Mszanowie przy ul. Parkowej,
  • Zlikwidowano „dzikie" wysypisko śmieci w Jamielniku,
  • Naprawiono płoty przeciwśnieżne w Bratianie i Skarlinie, uszkodzone w wyniku wichury,
  • Uprzątnięto i pomalowano pomieszczenie kotłowni w Gwiździnach.

Przeprowadzono zamówienia publiczne do 14 tys. euro na:

• Dostawę dwóch przełączników programowalnych,
  • Remont pomieszczeń biurowych w Urzędzie Gminy Nowe Miasto Lubawskie.

Przeprowadzono zamówienia publiczne powyżej 14 tys. euro na:

• Naprawę nawierzchni dróg gminnych na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie.

Ponadto:

• Zarząd Dróg Wojewódzkich wyraził wolę wspólnej realizacji budowy chodnika w Tylicach. Deklaracja dotyczy zapewnienia materiału do budowy chodnika w postaci kostki polbruk i krawężników.
  • Ministerstwo Finansów przyznało Gminie Nowe Miasto Lubawskie kwotę 31 764 zł ze środków rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej. Kwota przeznaczona jest na dofinansowanie kosztów związanych z wypłatą odpraw dla nauczycieli zwalnianych w trybie art. 20 Karty Nauczyciela, a także nauczycieli przechodzących na emeryturę na podstawie art. 88 Karty Nauczyciela.
  • Zawarty został akt notarialny na sprzedaż nieruchomości w Radomnie.
  • W Gminnym Ośrodku Pomocy Społeczne w Mszanowie została przeprowadzona kontrola z Państwowej Inspekcji Pracy w zakresie zrealizowania zaleceń pokontrolnych oraz szkoleń BHP. Nakazano poddać 1 pracownicę szkoleniu w dziedzinie bhp dla osób kierujących pracownikami oraz umieścić przy apteczce wykaz pracowników przeszkolonych w udzielaniu pierwszej pomocy.
  • Projekt "Życie w zgodzie, bez przemocy" napisany przez pracowników GOPS w Mszanowie złożony w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej dla programu PL14 "Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i przemocy ze względu na płeć" w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014, przeszedł pozytywnie ocenę formalną i został zakwalifikowany do oceny merytorycznej.