Inwestycje

22.04.2015 Konferencja w Pacółtowie

Dnia 22 kwietnia 2015 roku (środa) o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Pacółtowie odbędzie się spotkanie informacyjne w związku z realizowaną na terenie miejscowości inwestycją budowy sieci kanalizacji sanitarnej oraz odcinka sieci wodociągowej.

Na zebranie zapraszamy mieszkańców wsi oraz osoby zainteresowane.

Podczas konferencji usłyszymy wypowiedź specjalisty z zakresu ochrony środowiska dr Michała Markowskiego w wystąpieniu na temat korzyści wynikających z rozwijania infrastruktury wodno-ściekowej.

Na spotkaniu poruszona zostanie problematyka możliwości podłączania się do nowoutworzonej sieci. W celu zniwelowania barier formalnych obecni na sali pracownicy Urzędu Gminy Nowe Miasto Lubawskie oraz Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Mszanowie rozwieją wątpliwości mieszkańców odnośnie przyjętej procedury wykonania przyłączy. Na miejscu będzie można również pobrać niezbędne do wypełnienia dokumenty. Ponadto każdy z przybyłych otrzyma na pamiątkę promocyjny gadżet.

Organizowana 22 kwietnia 2015r. konferencja jest wydarzeniem promocyjnym bezpośrednio powiązanym z realizacją projektu pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z budową odcinka sieci wodociągowej we wsi Pacółtowo”. Zakończenie prac zaplanowano na połowę maja br. W wyniku przeprowadzonej inwestycji powstanie 4,99 km sieci kanalizacyjnej, oraz 0,77 km sieci wodociągowej. W związku z zakończeniem pierwszego etapu prac już teraz można zgłaszać chęć podłączenia nieruchomości do istniejącego odcinka sieci kanalizacji sanitarnej oraz do sieci wodociągowej.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 2 mln zł, z czego 1,3 mln zł to dofinansowanie pozyskane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013.