Inwestycje

Konferencja po sesji

Tradycyjnie wraz z końcem miesiąca w sali sesyjnej Urzędu Gminy odbyła się sesja Rady Gminy, po zakończeniu której miała miejsce krótka konferencja poświęcona realizacji projektu „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z budową odcinka sieci wodociągowej we wsi Pacółtowo" poprowadzona przez Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie.

Miała ona na celu podsumowanie realizowanej inwestycji.

Pierwsze spotkanie tej samej tematyki odbyło się 22 kwietnia 2015 r. w świetlicy w Pacółtowie.

Zakończenie prac związanych z projektem zaplanowano na połowę maja br. W wyniku przeprowadzonej inwestycji powstanie 4,99 km sieci kanalizacyjnej oraz 0,77 km sieci wodociągowej. W związku z zakończeniem pierwszego etapu prac już teraz można zgłaszać chęć podłączenia nieruchomości do istniejącego odcinka sieci kanalizacji sanitarnej oraz do sieci wodociągowej.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 2 mln zł, z czego 1,3 mln zł to dofinansowanie pozyskane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013.

Wszyscy uczestnicy środowej konferencji obdarowani zostali gadżetami promocyjnymi przygotowanymi w ramach projektu.