Inwestycje

Umowa na dostawę energii cieplnej

Wczorajszego popołudnia, tj. 15.06.2015 roku, w siedzibie gminy podpisano kolejną umowę – tym razem na „Dostawę energii cieplnej do obiektów użyteczności Publicznej w Gminie Nowe Miasto Lubawskie”.

Ww obiektami są: Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku oraz szkoły podstawowe w Radomnie i Skarlinie.

Głównym zadaniem wykonawcy, którym została firma Energia Polska Inwestycje Sp. z o. o., będzie przede wszystkim zaprojektowanie i wykonanie prac prowadzących do wymiany źródła pozyskiwania ciepła z oleju opałowego na paliwo stałe w postaci pelletu drzewnego w celu obniżenia kosztów ogrzewania. Wykonawca zobowiązał się także do całodobowej obsługi i eksploatacji każdej kotłowni, tym samym do zapewnienia odpowiednich wysokości temperatur wewnętrznych szkół.

Termin realizacji usługi to 42 miesiące, natomiast łączna kwota na nią przeznaczona wynosi 793 777 zł.

Firma Energia Polska Inwestycje Sp. z o. o. była jedyną firmą, która złożyła swoją ofertę w przetargu nieograniczonym o udzielenie owego zamówienia.