Inwestycje

Nowy zakład produkcyjny w Bratianie

W ostatnim czasie na terenie naszej gminy zaobserwować można rozkwit gospodarczy. Wszystko to za sprawą dynamicznego rozwoju nowych firm i realizowanych inwestycji.

Dnia 03.07.2015 roku w Bratianie otwarto kolejną halę produkcyjną firmy OSTALGO.

Wójt Gminy Tomasz Waruszewski, w obecności jej właściciela Zbigniewa Maćkiewicza, dokonał uroczystego przecięcia wstęgi na znak oficjalnego otwarcia. Firma ta zajmuje się produkcją metalowych elementów dla Ikea w Lubawie i grupy Szynaka.

Podczas ww. wydarzenia tradycji dopełnił także proboszcz bratiańskiej parafii, ks. Edward Barański, gestem poświęcenia nowego budynku.

Włodarz gminy jest zadowolony z pozytywnych zmian na naszym terenie. Jak wypowiedział się na jednym z portali społecznościowych - „Niedawno otwarto w Bratianie hurtownię budowlaną EURODACH, teraz OSTALGO, prowadzimy też rozmowy z dużym inwestorem, który rozważa wybudowanie dwóch nowoczesnych hal produkcyjnych o łącznej pow. 7 tys. m2. Zainteresowanych inwestowaniem u nas jest jeszcze dwóch mniejszych przedsiębiorców. Oznacza to, że w gminie NML mamy ożywienie gospodarcze.”