Inwestycje

Będą 3 odnowione drogi

Początek miesiąca zaowocował w kolejne umowy, które niewątpliwie przyniosą lepszy komfort dla mieszkańców gminy oraz wszystkich podróżujących naszymi terenami.

W drodze postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o udzielnie zamówienia na „Przebudowę dróg gminnych w miejscowościach Tylice, Pacółtowo i Bratian” wyłoniono 2 firmy (spośród 4, które złożyły swoje oferty) i to one wykonają następujące zadania:

• Zadanie nr 1 „Przebudowa drogi gminnej Tylice – PGR Tylice” (dojazdowej do gruntów rolnych we wsi Tylice, na odcinku o długości 250 m) – II etap,
  • Zadanie nr 2 „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Pacółtowo – od granicy Nowego Miasta Lubawskiego (ul. Korczaka) do drogi wojewódzkiej Nr 538”,
  • Zadanie nr 3 „Przebudowa drogi gminnej od drogi krajowej nr 15 do OSP w Bratianie”.

Dnia 8 lipca 2015 roku Wójt Gminy Tomasz Waruszewski zawarł pierwszą z umów z Przedsiębiorstwem Drogowo – Budowlanym Sp. z o. o. na wykonanie Zadania nr 2 (tj. „Przebudowy drogi gminnej w miejscowości Pacółtowo – od granicy Nowego Miasta Lubawskiego (ul. Korczaka) do drogi wojewódzkiej Nr 538”).

Jej wartość to ponad 445 374 zł, natomiast termin realizacji zamówienia upłynie z dniem 20.11.2015 r. (Zadanie finansowane ze środków własnych.)

Dzień później, 9 lipca 2015 roku, Włodarz Gminy podpisał kolejne dwie umowy dla Zadania nr 1 i 3 (tj. "Przebudowa drogi gminnej Tylice – PGR Tylice” i "Przebudowa drogi gminnej od drogi krajowej nr 15 do OSP w Bratianie”).

Wykonawcą obu przedsięwzięć została firma Skanska S.A.

Remont w Tylicach wiąże się z kosztem ponad 210 681 zł. Zadanie dofinansowane zostanie ze środków uzyskanych z budżetu województwa z wpływów za wyłączenie z produkcji gruntów rolnych w wysokości 80 000 zł. Termin zakończenia prac wskazano na dzień 30.10.2015 roku.

Wydatek związany z odnowieniem drogi bratiańskiej to prawie 450 000 zł, a termin realizacji zadania upłynie dnia 20.11.2015 roku. (Zadanie finansowane ze środków własnych.)