Inwestycje

Uroczyście otwarto drogi w Skarlinie

Słonecznie i upalnie rozpoczął się kolejny letni miesiąc, a więc pogoda dopisała podczas tego ważnego dla gminy wydarzenia jakim było uroczyste otwarcie odnowionych dróg w ramach zrealizowanego zadania pn. „Przebudowa dróg gminnych Skarlin – Podlaszewo”.

Sobotniego popołudnia, tj. 01.08.2015 roku, na placu przy Kościele św. Bartłomieja Apostoła powitał serdecznie wszystkich gości Radny Gminy – Andrzej Pieńczewski, po czym poprosił o zabranie głosu kolejno: Włodarza nowomiejskiej Gminy – Tomasza Waruszewskiego, Senatora RP – Stanisława Gorczycę, Radną Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego – Jolantę Szulc, Starostę Nowomiejskiego – Andrzeja Ochlaka, Przedstawiciela firmy Skanska S.A., Kierownika Budowy – Jakuba Krzysztofiaka oraz Sołtysa Sołectwa Skarlin – Andrzeja Godzińskiego. Głos zabrali także chętni spośród zebranych: Przewodniczący Rady Gminy – Zbigniew Wiśniewski oraz Radny Powiatu Nowomiejskiego – Jan Czapliński, który na ręce sołtysa przekazał statuetkę mającą na celu przypominać o tym ważnym wydarzeniu.

Wszyscy gratulowali oraz wyrażali się z uznaniem dla przeprowadzonych zmian, z kolei Wójt Gminy w swoim wystąpieniu podkreślił, że była to największa inwestycja w powojennej historii Skarlina i największa tegoroczna Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do jej realizacji.

Kolejnym punktem uroczystości było poświęcenie nowego parkingu. Ks. kan. Krzysztof Szulc dokonał tej tradycyjnej i podniosłej powinności, a następnie wszyscy zebrani, wspólnym korowodem, udali się do miejsc symbolicznego przecięcia wstęg - na znak oficjalnego otwarcia zmodernizowanych dróg.

(Więcej o zrealizowanej inwestycji : http://gminanml.pl/inwestycje/1348-dokonano-odbioru-robot-w-skarlinie.html )