Gmina

Inwestycje

Mieszkańcy Bagna wizytowali zakład Aero AB

Rozmiar czcionki:

Grupa mieszkańców z Bagna, w sobotę 19.09.2015 roku, wizytowała Chełmżę w celu wspólnego zapoznania się z działalnością firmy Aero AB.

W wyjeździe, zorganizowanym przez Urząd Gminy w Mszanowie, wziął również udział jego pracownik – Inspektor w Referacie Inwestycji i Rozwoju, Marcin Buliński.

Przypominamy, że Aero AB jest przedsiębiorstwem działającym w branży opakowań dla rolnictwa – produkuje przede wszystkim folię do sianokiszonki oraz siatkę rolniczą do balotowania. Jego przedstawiciele chcieliby przenieść swój zakład produkcyjny do Bagna – wybudować 2 nowe hale produkcyjne.

Dnia 02.09.2015 roku odbyło się w tym celu spotkanie z mieszkańcami. Zapoznani z tematem nie wyrazili wówczas jednomyślnej przychylności – lokalna społeczność miała podzielone zdania co do proponowanego rozwiązania.

W związku z tym, by pomysł nie pozostał tylko „suchą pogawędką”, firma zaprosiła mieszkańców do siebie – by na własne oczy przekonali się jak wygląda ich praca oraz by rozwiać wszelkie wątpliwości.

W rezultacie, wyjazd wywarł pozytywne wrażenia na zwiedzających – propozycja budowy fabryki zyskała aprobatę kolejnych mieszkańców Bagna.

 

 

Share