Inwestycje

Umowa na budowę kanalizacji w Bratianie podpisana!

Umowa podpisana6 października 20111 w  siedzibie  Gminy Nowe Miasto Lubawskie nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na „Budowę kanalizacji sanitarnej tłoczno – grawitacyjnej z przepompowniami P1 i P2 oraz przyłączami we wsi Bratian”.

Umowa została zawarta pomiędzy Gminą Nowe Miasto Lubawskie reprezentowaną przez Wójta Gminy, Tomasza Waruszewskiego, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy, Ewy Śpiżewskiej a Przedsiębiorstwem Zaopatrzenia Rolnictwa w Wodę „WODROL – OLSZTYN” w Dywitach sp. z o.o. reprezentowanym przez Prezesa Zarządu, Józefa Makosieja.

Prace budowlane ruszą najpóźniej do 17 listopada 2011r, a ich zakończenie przewiduje się  na listopad 2012 r. (zakończenie I etapu budowy planuje się na czerwiec 2012r.).

Operacja ma na celu poprawę infrastruktury technicznej kanalizacyjnej poprzez budowę sieci kanalizacyjnej w miejscowości Bratian.

Projekt jest współfinansowany - ze środków Unii Europejskiej ramach działania Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej Programu  Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Całkowity koszt inwestycji wynosi  6 510 780,90 zł, przy czym Gmina Nowe miasto Lubawskie uzyskała dofinansowanie w wysokości 2 992 288,00 zł, co stanowi  45,96% kosztów inwestycji.

Informacje opracowane przez Gminę Nowe Miasto Lubawskie
Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju