Inwestycje

Przebudowy dróg na terenie Pacółtowa dobiegły końca

W gminie Nowe Miasto Lubawskie dobiegły końca prace remontowe drogowe w miejscowości Pacółtowo.

Pod koniec listopada zakończono przebudowę drogi od granicy Nowego Miasta Lubawskiego (ul. Korczaka) do drogi wojewódzkiej nr 538, natomiast wraz z początkiem grudnia przebudowy dróg w obrębie Parowy (droga nr 181039 N) oraz Domu Dziecka (działka nr 77).

Na odcinku wiodącym do DW 538, o długości 470 m, położona została nawierzchnia asfaltowa, krawężniki, wykonano zjazdy na posesje z czerwonej kostki polbrukowej o grubości 8 cm.

Remontowany odcinek Pacółtowo – Parowa zyskał utwardzenie z szarej kostki polbrukowej (8 cm), zjazdy na posesje z kostki czerwonej (8 cm) oraz odwodnienie, przełożono kable telefoniczne. Także przy Domu Dziecka położono nową nawierzchnię asfaltową.

Wykonawcą pierwszego z zadań jest Przedsiębiorstwo Drogowo – Budowlane Sp. z o. o. z Brodnicy, dwóch kolejnych: Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Mszanowie i Skanska S. A. Łączny koszt przebudowy ww. dróg pacółtowskich to ok. 1 160 000 zł.