Inwestycje

Umowa na nadzór inwestorski podpisana

Podpisanie umowyNadzór inwestorski nad budową kanalizacji w Bratianie wykona Biuro Obsługi Budownictwa „AQUA CONSULTING" Adam Wardęcki.

4 października 2011 roku w siedzibie Gminy Nowe Miasto Lubawskie podpisano umowę na wykonanie kompleksowej usługi nadzoru inwestorskiego nad zadaniem inwestycyjnym „Budowa kanalizacji sanitarnej tłoczno – grawitacyjnej z przepompowniami P1 i P2 oraz przyłączami we wsi Bratian". W przetargu nieograniczonym zwyciężyła firma Biuro Obsługi Budownictwa „AQUA CONSULTING" Adam Wardęcki, która zaoferowała Gminie Nowe Miasto Lubawskie wykonanie zadania za 45 510,00 złotych (brutto). Umowę sygnowali Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie, Tomasz Waruszewski przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy, Ewa Śpiżewskiej oraz Dyrektor Biura Projektów, Adam Wardęcki.

Projekt „Budowa kanalizacji sanitarnej tłoczno – grawitacyjnej z przepompowniami P1 i P2 oraz przyłączami we wsi Bratian" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej ramach działania Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Pierwsze roboty budowlane ruszą już w listopadzie br. Za wykonanie kanalizacji odpowiedzialne jest Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Rolnictwa w Wodę „WODROL – OLSZTYN" w Dywitach sp. z o.o. Całkowity koszt operacji wyniesie 6 510 780,90 zł, zaś w ramach dofinansowania Gmina Nowe Miasto Lubawski otrzyma 2 992 288,00 zł .

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie."

Informacje opracowane przez Gminę Nowe Miasto Lubawskie

Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi