Inwestycje

Jeszcze w tym roku powstanie przystań kajakowa w Mszanowie i boisko do piłki nożnej w Bagnie

boisko w Bagnie które ma zostać zmodernizowaneW tym roku Gmina Nowe Miasto Lubawskie wzbogaci się o kolejne obiekty infrastruktury publicznej. W dniach 3 i 20 stycznia przedstawiciele Gminy - Wójt, Tomasz Waruszewski, Skarbnik, Ewa Śpiżewska oraz przedstawiciele Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego - Wicemarszałek, Jarosław Słoma oraz członek Zarządu, Anna Wasilewska podpisali umowy na dofinansowanie dwóch tzw. małych projektów - boiska w Bagnie oraz przystani kajakowej w Mszanowie.

To dobra wiadomość dla wszystkich kajakarzy. Przystań, która powstanie będzie pierwszym tego rodzaju obiektem zlokalizowanym na terenie gminy. W ramach operacji powstanie wiata ze stołami i miejscami do siedzenia, palenisko z ławkami, zostanie wydzielone pole namiotowe, a na nim stać będzie toi toi. W ramach projektu zostanie zorganizowany również inauguracyjny spływ kajakowy rzeką Drwęcą. Koszt inwestycji wyniesie 28 161,54 zł.

Cieszyć mogą się także mieszkańcy Bagna. Bosko w Bagnie przejdzie gruntowną modernizację za kwotę 36 498,15 zł. Teren zostanie wyrównany, posiana zostania nowa trawa, zakupiony zostanie sprzęt, powstaną ławki dla kibiców i cześciowe ogrodzenie obiektu. W ramach operacji przeprowadzony zostanie Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie.

Obie operacje współfinansowane będą ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

boisko w Bagnie które ma zostać zmodernizowane

Boisko w Bagnie, które ma zostać zmodernizowane w ramnach projektu

Fot. J.Klonowska

miejscegdzie ma powstać przystań kajakowa

Miejsce, gdzie ma powstać przystań kajakowa

Fot. J.Klonowska

Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Baner

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Informacje opracowane przez Gminę Nowe Miasto Lubawskie
Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013- Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi