Inwestycje

Przebudowa świetlicy wiejskiej w Nowym Dworze

Swietlica NDW dniu 28 lutego br. podpisana została przez Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasza Waruszewskiego oraz Skarbnika Gminy Ewę Spiżewską umowa z Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego na przyznanie pomocy ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z przeznaczeniem na przebudowę świetlicy wiejskiej w Nowym Dworze.

W ramach przebudowy świetlicy wymieniony zostanie dach, a także będzie wykonana nowa instalacja elektryczna. Zmodernizowana będzie instalacja wodna i kanalizacyjna, wymieniona zostanie cześć stolarki. Wydzielony zostanie mały aneks kuchenny oraz węzeł sanitarny. Zmieniony zostanie sposób ogrzewania. Poza tym jak zwykle w takich przypadkach wykonanych zostanie szereg prac estetyczno wykończeniowych. Przewidziano także zagospodarowanie terenu wokół świetlicy, a tam m. innymi zostanie wykonany parking z kostki brukowej.

Całkowity koszt tej inwestycji to 285.239,27 zł z czego dofinansowanie wyniesie 181.961 zł.

Świetlica przed remontem

logo leader