Inwestycje

Umowa na przebudowę drogi podpisana

Podpisanie umowy mW dniu 30 marca 2012 roku Wójt Tomasz Waruszewski oraz Skarbnik Gminy Pani Ewa Śpiżewska podpisali w imieniu Gminy Nowe Miasto Lubawskie umowę z Przedsiębiorstwem Drogowo-Budowlanym sp. z o.o. z Brodnicy na przebudowę drogi gminnej Jamielnik – Gryźliny. Ze strony wykonawcy umowę podpisał Prezes Pan Jan Kopiczyński. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych – Etap II „Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój" tzw. „schetynówek".

Jest to, jak dotychczas, największa, (długość odcinka to 3,739 km) i najdroższa inwestycja realizowana na drogach gminnych. Polegać będzie ona na poszerzeniu drogi wraz z całkowitą wymianą nawierzchni bitumicznej, a także wykonaniu kanalizacji deszczowej w obszarach zabudowanych i rowów drogowych na pozostałych odcinkach. Pobocza zostaną utwardzone, a na terenach zabudowanych położone będą chodniki z kostki betonowej i krawężniki. Tam gdzie jest to konieczne zostaną ustawione barierki zabezpieczające. Inwestycja obejmuje też wykonanie zjazdów oraz oznakowań poziomych i pionowych. Umowa opiewa na kwotę 3.195.896.72 zł, z tego 971.841 zł pochodzić będzie z programu, a reszta ze środków gminnych. Zgodnie z umową roboty mają rozpocząć się 2 maja, a zakończyć 31 lipca 2012 r. , jednak niewykluczone jest , że wykonawca wejdzie na plac budowy trochę wcześniej.

Godne podkreślenia jest wielkie zaangażowanie kierownictwa i pracowników Urzędu Gminy w opracowanie wniosku o dotację, w wyniku czego znalazł się on na pierwszym miejscu listy rankingowej Urzędu Wojewódzkiego, będącego dysponentem środków z Programu Budowy dróg lokalnych.

Przebudowa drogi baner