Inwestycje

Innowacyjna technologia coraz bliżej

Umowa na pompy podpisana18 maja 2012 roku Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Ewy Śpiżewskiej, podpisał umowę z firmą SANITO Sp. z o.o. z Warszawy, reprezen-towaną przez jej wiceprezesa Piotra Jacewicza, na wykonanie robót związanych wykona-niem inwestycji pn. „Budowa pomp ciepła jako głównego źródła zasilania Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratanie.

Zakłada się, że dzięki tej innowacyjnej technologii zostaną obniżone koszty ogrzewania obiektu o ca 75%, co przy jego kubaturze i stale rosnących cenach nośników energii daje niebagatelną kwotę. Rozpoczęcie robót przewidywane jest na czerwiec br., a zakończenie przed najbliższym sezonem grzewczym.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013

na ww