Inwestycje

Festyn w Bagnie

miniW dniu 29 września 2012 r. w Bagnie odbył się festyn wiejski, który miał na celu nie tylko integrację mieszkańców, ale również podsumowanie realizacji projektów pn. „Zagospodarowanie centrum wsi w Bagnie" oraz „Rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w miejscowości Bagno poprzez modernizację boiska sportowego".

Festyn rozpoczął się o godz 14 uroczystym przecięciem wstęgi. Po części oficjalnej, podczas której podsumowano realizację ww. projektów przyszedł czas na weekendowy odpoczynek w gronie rodziny i znajomych. Każdy, wśród atrakcji, znalazł coś dla siebie. Dzieci mogły bawić się na zjeżdżalni i brać udział w różnych grach i zabawach, do udziału w których zachęcano także dorosłych. Nie mogło zabraknąć loterii fantowej, kawiarenki i wspólnego grillowania połączonego z zabawą „pod chmurką" przy dźwiękach muzyki.

Przy okazji festynu odbył się Turniej o Puchar Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie w Piłce Nożnej, który zakończył realizację inwestycji polegające na modernizacji boiska sportowego.

Projekt Zagospodarowanie centrum wsi w Bagnie współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego w ramach konkursu „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla"

Całkowity koszty inwestycji: ok 11 000 zł.
Dofinansowanie: ponad 5000 zł.

W ramach inwestycji zakupiono:
a) całoroczny stół do tenisa stołowego
b) grill całoroczny
c) 2 stoły biesiadne z ławkami
d) huśtawkę wahadłową
e) tablicę informacyjną
f) kosz na śmieci.

Inwestycja, Rozwój bazy sportowo-rekreacyjnej w miejscowości Bagno poprzez modernizację boiska sportowego, współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Całkowity koszt inwestycji: ok. 30 tyś.
Dofinansowanie: ok. 21 tyś.

W ramach inwestycji
a) wykonano:
ogrodzenia boiska
zmodernizowano boisko
b) zakupiono:
wyposażenie boiska (bramki i siatki)
znaczniki- kamizelki
piłki do nogi
c) zorganizowano Turniej.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!