Inwestycje

Przebudowa Świetlicy Wiejskiej w Nowym Dworze

06.10.2012 r. nastąpiło uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej, w nowo wyremontowanym obiekcie, w Nowym Dworze Bratiańskim. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Wójt Gminy Tomasz Waruszewski, Przewodniczący Rady Gminy Roman Biegajski oraz Sołtys Wsi Kazimierz Domżalski. W uroczystości uczestniczyli również Radni Gminy Nowe Miasto Lubawskie oraz Radny Powiatu, Wacław Jabłoński.

Orwarcie swietlicy-NDB.1

Świetlica zainaugurowała swoją działalność montażem słowno-muzycznym, przygotowanym specjalnie na tą okazję przez uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II W Jamielniku. Na koniec goście zostali zaproszeni na mały poczęstunek przygotowany przez mieszkańców Nowego Dworu.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa, oś IV Leader, działanie: „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" w zakresie działania „Odnowa i rozwój wsi".

Wymiernym wynikiem jego realizacji jest uporządkowanie ładu przestrzennego i poprawa estetyki architektonicznej centrum wsi, zwiększenie funkcjonalności obiektu, a co za tym idzie możliwość organizacji większego wachlarza imprez kulturalnych i społecznych, dla większej liczby mieszkańców. Efektem niewymiernym jest wyrównywanie szans i możliwości rozwoju zainteresowań dzieci i młodzieży.

Całkowity koszt inwestycji to ok. 224 tyś. zł
Dofinansowanie inwestycji to 144,32 tyś. zł

W ramach inwestycji wykonano gruntowny remont świetlicy wiejskiej obejmujący:
a) zmianę pokrycia dachowego,
b) montaż drzwi PCV szklonych szkłem bezpiecznym,
c) wyłożenie posadzki glazurą,
d) położenie gładzi gipsowych, odmalowanie ścian,
e) wykonanie sufitu podwieszanego,
f) montaż zadaszenia z poliwęglanu wraz z konstrukcją wsporczą i ścianką osłonową boczną,
g) zdemontowanie starej sceny, zamontowanie sceny drewnianej przenośnej,
h) wykonanie elewacji zewnętrznej,
i) utwardzenie terenu przed świetlicą,
j) wymianę instalacji elektrycznej,
k) wykonanie łazienek,
l) wydzielenie aneksu kuchennego,
m) modernizacja systemu grzewczego.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Informacje opracowane przez Gminę Nowe Miasto Lubawskie
Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi