Inwestycje

Odbiór drogi

Dnia 1 sierpnia 2013 r. powołana przez Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie komisja, w której skład oprócz pracowników Urzędu Gminy weszli inspektor nadzoru, oraz przedstawiciel wykonawcy, dokonała odbioru technicznego drogi Gwiździny – Krzemieniewo na odcinku położonym w obrębie Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Droga ta została wybudowana w połowie ze środków Gminy, a w połowie z dofinansowania przez Urząd Wojewódzki ze środków Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych 2012 – 2015 przez firmę Skanska SA.

Komisja obeszła drogę na całej długości i nie stwierdziła wad i niedoróbek uniemożliwiających odbiór techniczny drogi, co pozwoliło na przygotowanie i podpisanie protokołu odbioru.

Tak więc mieszkańcy Gwiździn i Krzemieniewa oraz wszyscy podróżujący mogą cieszyć się teraznową i wygodną drogą.

Droga przed modernizacją Droga po modernizacji
znak przed znak po

zakret przed  zakret po

Inwestycja realizowana była w ramach programu wieloletniego pod nazwą:
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych – etap II
Bezpieczeństwo—Dostępność—Rozwój