Inwestycje

baner gorny gis

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013

W bieżącym roku Gmina Nowe Miasto Lubawskie zrobi następny krok zmierzający ku poprawy środowiska w którym żyjemy. W dniu 31 marca Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasz Waruszewski, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Joanny Artuszewskiej podpisał w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie umowę na dofinansowanie projektu „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z budową odcinka sieci wodociągowej we wsi Pacółtowo. Ze strony Funduszu umowę podpisali Adam Krzyśków Prezes i Maria Sokoll zastępca prezesa zarządu. Tym samym mieszkańcy następnej po Mszanowie i Bratianie miejscowości, już w niedalekiej przyszłości, nie będą musieli zaprzątać sobie głów wywozem szamb i zaoszczędzą parę złotych, gdyż koszt usuwania ścieków rurociągami jest blisko połowę niższy niż wywóz szambowowozem. Narzekać będą co najwyżej ci, którzy dotychczas, po cichu spuszczali ścieki do rowów, strumieni, czy na trawniki, lub mieli nieszczelne szamba.

Całkowity planowany koszt wykonania sieci to niecałe 4 mln zł, z tego ponad 2,5 mln zł Gmina uzyska za pośrednictwem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska z Europejskiego Funduszu Rozwoju Lokalnego. Rzeczywisty dokładny koszt inwestycji i wysokość dopłaty będą znane po rozstrzygnięciu przetargów i wyłonieniu wykonawców.
Zadanie zostało podzielona na dwa etapy. W tym roku zostanie wykonana sieć wodociągowa i jedna, krótsza nitka kanalizacji, a w przyszłym druga dłuższa nitka. Z obydwu ścieki odprowadzane będą do oczyszczalni w Nowym Mieście Lubawskim.

umowa pac 1 m umowa pac 2 m

baner dół