Inwestycje

Wiosenna inspekcja drogi betonowej

Droga ChrośleEksperymentalny odcinek drogi betonowej przetrwał zimę w doskonałym stanie. Fragment drogi wiejskiej o długości 90 m został wykonany w listopadzie 2013 r. w Chroślu. Była to pierwsza taka inwestycja, pilotażowa na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Do modernizacji drogi, w miejsce mieszanki bitumicznej, zastosowano odpowiednio przygotowaną mieszankę betonową. Ten odcinek testowy miał pokazać jak droga remontowana w tej alternatywnej technologii zda egzamin w warunkach naszej Gminy, szczególnie podczas zimy. Zima wprawdzie krótka, ale śnieżna i mroźna dała się we znaki zarówno mieszkańcom jak i służbom drogowym, które ledwie nadążały z usuwaniem śniegu nawiewanego bez przerwy z pól.

Droga przetrwała zimę bardzo dobrze i jest w świetnym stanie. Nie ma pęknięć, wykruszeń i tym podobnych usterek. Po tym doświadczeniu można przyjąć, że technologia i receptura opracowana, przez firmę Sika Poland Sp. z o.o. oraz beton wyprodukowany przez Przedsiębiorstwo Przemysłu Betonów "PREFABET-KURZĘTNIK" Sp. z o.o. zdały egzamin. Teraz będzie większy wybór sposobów wykonywania i remontów dróg w naszej Gminie.