Inwestycje

Podpisano umowę na dofinansowanie drogi Bratian - Kaczek

1W dniu 26 czerwca br. w siedzibie Warmińsko - Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie podpisano umowę o dofinansowanie inwestycji „Budowa drogi gminnej Bratian – Kaczek oraz ulic osiedlowych w miejscowości Bratian – Etap I”.

Z wojewodą Warmińsko - Mazurskim - Marianem Podziewskim, w imieniu Gminy Nowe Miasto Lubawskie umowę podpisali Wójt Gminy Tomasz Waruszewski oraz Skarbnik Gminy Joanna Artuszewska.

Zadanie dofinansowane jest w kwocie 825.000 zł w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych- Etap I Bezpieczeństwo – Dostępność - Rozwój”.

Roboty zostały już rozpoczęte. W ramach zadania przebudowany zostanie odcinek długości 2 km. Prace obejmą wykonanie odwodnienia, odnowienie nawierzchni na całym odcinku jezdni, poszerzenie skrzyżowania, budowę chodników, zjazdów i zatoczki autobusowej, oznakowanie drogi oraz wykonanie oświetlenia drogi przy progu zwalniającym i w obrębie przebudowanego skrzyżowania. Zakończenie inwestycji planowane jest na wrzesień br.

Fot. Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie