Nowy Dwór Bratianski ma nowy wóz strażacki

W sobotę 18.07.2015 roku na ternie Gminy Nowe Miasto Lubawskie miało miejsce uroczyste przekazanie jednostce OSP w Nowym Dworze Bratiańskim lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radomnie, następnie uczestnicy udali się przed remizę OSP gdzie odbył się apel.

Wójt Gminy - Tomasz Waruszewski dokonał symbolicznego przekazania kluczy do pojazdu Prezesowi OSP – Józefowi Górzyńskiemu.

Był czas na przemowy oraz listy gratulacyjne, które wygłosili i odczytali chętni z zaproszonych gości: Włodarz Gminy, druh Roman Trąpczyński, reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim – mł. kpt. Mateusz Jaguszewski oraz sołtys sołectwa Chrośle – Marek Miecznikowski.

Całą uroczystość poprowadził Naczelnik OSP, jednocześnie sołtys sołectwa Nowy Dwór Bratiański – Kazimierz Domżalski.

Koszt inwestycji jest równy kwocie 28 000 zł.