• You use too big image

Komunikaty i ogłoszenia

Wymiana dowodów osobistych w Jamielniku

Dowód osobistyUwaga mieszkańcy Jamielnika. W dniu 31 lipca 2012 roku weszła w życie Uchwała Rady Gminy nr XXIII/132/2012 w sprawie nadania nazw ulicom w miejscowości Jamielnik. Konsekwencją tego jest konieczność zaktualizowania dowodów osobistych. Obowiązek taki wynika z przepisów o ewidencji ludności. Ustawodawca daje na to 3 miesiące czasu, po czym dowody osobiste z nieaktualnymi danymi tracą ważność. Znaczy to, że do 30 września należy złożyć wniosek o wydanie nowego dowodu, aby otrzymać go do 31 października.

Radzimy jednak nie zwlekać z tym do ostatniego dnia i jak najszybciej mieć nowy dowód w portfelu. Zbytnie ociąganie się z wymianą i posługiwanie się nieważnym dokumentem, może skutkować trudnościami w załatwianiu spraw w urzędach, sądach czy bankach. Bez ważnego dokumentu tożsamości nie będzie można przekroczyć granicy ani zawrzeć małżeństwa w urzędzie stanu cywilnego. Osoby przebywające za granicą mają o jeden miesiąc czasu więcej, czyli powinny załatwić te formalności do 31 listopada.

Podkreślamy że wymiana dowodu w takich przypadkach jak powyższy jest bezpłatna. Formularze wniosków są dostępne na stronie internetowej Gminy w zakładce Druki do pobrania lub bezpośrednio w Urzędzie Gminy. Wszelkich informacji w tej sprawie można zasięgnąć u Pani Katarzyny Wieczorek tel. 56 472 63 26.

Poglądowa mapka ulic w z nadanymi nazwami

Jamielnik