Komunikaty i ogłoszenia

Domek w Partęczynach na sprzedaż

Domek PartęczynyWójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie zaprasza do wzięcia udziału w I ustnym przetargu nieograniczonym na sprzedaż nakładów stanowiących własność Gminy Nowe Miasto Lubawskie, położonych na działce nr 3114/5, obręb geodezyjny Tereszewo gm. Kurzętnik, w Ośrodku Wypoczynkowym nad Jeziorem Wielkie Partęczyny na terenie Skarbu Państwa – Nadleśnictwo Brodnica, obecnie w dzierżawie Stowarzyszenia Prywatnych Właścicieli Domków Wypoczynkowych Usytuowanych Nad Jeziorem Wielkie Partęczyny k/ Tereszewa.

PRZETARG ODBĘDZIE SIĘ W DNIU: 28 czerwca 2013 r. o godz. 12 00 W URZĘDZIE GMINY NOWE MIASTO LUB. Z/S W MSZANOWIE – sala nr 17 (I piętro – wejście przez sekretariat).

• Cena wywoławcza nakładów – domku letniskowego w Partęczynach, oznaczonego numerem 255, o powierzchni użytkowej 24,20 m2 wynosi 29.100,00 zł.
  • Wadium wynosi 10 % ceny wywoławczej - tj. 2.910 zł.
  • W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne, jeżeli wpłacą wadium w terminie do dnia 25 czerwca 2013 r. na konto PKO BP o. Iława nr:

(Liczy się data zaksięgowania kwoty na koncie Urzędu).

• Dowód wniesienia wadium podlega przedłożeniu komisji przetargowej przed otwarciem przetargu.
  • Postąpienie ustalono w wysokości minimum 1% ceny wywoławczej z zaokrągleniem do pełnych dziesiątek złotych, tj. 300 zł.
  • Cenę osiągniętą w przetargu, po odliczeniu wadium wygrywający przetarg zobowiązany jest wpłacić najpóźniej w przeddzień zawarcia umowy notarialnej. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone w ciągu 3 dni po zakończeniu przetargu.
  • W przypadku nie przystąpienia Nabywającego w wyznaczonym terminie do zawarcia umowy notarialnej - wpłacone wadium nie będzie podlegać zwrotowi.
  • Koszty zawarcia umowy notarialnej ponosi Nabywający.
  • Wydanie nakładów nastąpi w dniu zawarcia umowy notarialnej.
  • Nakłady znajdują się na gruncie poddzierżawianym od Stowarzyszenia Prywatnych Właścicieli Domków Wypoczynkowych Usytuowanych Nad Jeziorem Wielkie Partęczyny k/ Tereszewa, w związku z powyższym nabywca nakładu zobowiązany będzie w terminie 21 dni od zawarcia umowy notarialnej do zawarcia umowy poddzierżawy terenu oraz świadczenia usług z dzierżawcą gruntu, tj. Stowarzyszeniem Prywatnych Właścicieli Domków Wypoczynkowych Usytuowanych Nad Jeziorem Wielkie Partęczyny k/ Tereszewa.

Orientacyjne położenie domku

Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie zastrzega sobie prawo odwołania przetargu, informując o przyczynie odwołania.
Ogłoszenie o przetargu zamieszczone zostanie na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie pod adresem http://bip.gminanml.pl/nieruchomosci/, na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Nowe Miasto

OPIS TECHNICZNY

Rodzaj i przeznaczenie obiektu Budynek letniskowy
Powierzchnia m2 24,2
Liczba kondygnacji nadziemnych 1
Konstrukcja Murowana
Fundamenty Betonowe
Podpiwniczenie Brak
Ściany zewnętrzne Murowane
Ściany wewnętrzne Murowane
Strop Drewniany
Dach – pokrycie Dach dwuspadowy kryty papą
Schody Zewnętrzne – drewniane
Obróbki blacharskie Z blachy
Posadzki, wykończenie W pomieszczeniach płytki ceramiczne w dobrym stanie,
Stolarka okienna Drewnienie szklone
Stolarka drzwiowa Płycinowa i drewniana
Tynki wewnętrzne Brak – w pomieszczeniach mokrych – płytki ceramiczne w dobrym  stanie,
w pozostałych cementowo-wapienne
Elewacja brak
Instalacje Wodociąg (lokalny)
Energia elektryczna (sieciowa)
Kanalizacja (szambo PCV 3200 l.)
Sposób użytkowania obiektu Budynek wybudowany jako rekreacyjny - sezonowy. Na dzień wyceny pustostan wymagający odświeżenia i niewielkiego remontu.
Możliwość i warunki dalszej eksploatacji Brak uwag
Sposób użytkowania w stosunku do ustaleń planu miejscowego Zgodny