Gmina

Komunikaty i ogłoszenia

Kanalizacja w Górnym Bratianie uruchomiona

Rozmiar czcionki:

kanalizacjaOd dnia 4 Października 2013 r., mieszkańcy Górnego Bratiana mogą podłączać się do nowo wybudowanej sieci kanalizacyjnej. Nie warto z tym zwlekać bo możliwość odprowadzania ścieków do sieci kanalizacyjnej to duża wygoda, oszczędność czasu i w końcu nie trzeba będzie się martwić czy szambo się nie przeleje. Zgodnie z artykułem 5 ustęp 2 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości porządku w gminach przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacji sanitarnej stanowi obowiązek właścicieli nieruchomości.

 

Bliższych informacji na temat formalności z tym związanych tj.:

  • podłączenia nieruchomości do kanalizacji,
  • ostatnie opróżnienie szamba przed podłączeniem się do kanalizacji,
  • zabezpieczenie nieużywanego szamba itp,
  • rozwiązanie dotychczasowej umowy na wywóz nieczystości ciekłych,
  • zawarcie nowej umowy na odprowadzanie ścieków do kanalizacji,

można uzyskać w Zakładzie Usług Komunalnych w Mszanowie sp. z o. o (ul. Parkowa 1, Mszanowo, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie, tel. 56 474 24 47).

 

Share