Akademia Aktywności Seniora zaprasza mieszkańców Gminy Nowe Miasto Lubawskie na otwarte warsztaty z zakresu dziedzictwa kulturowego. Zajęcia będą się odbywały w 3 sekcjach:

- kulinarnej – zajmującej się poszukiwaniem dawnych i obecnie stosowanych, sprawdzonych receptur i przygotowywaniem potraw kuchni lokalnej,

- artystycznej – obejmującej wykonywanie prac plastycznych i rękodzieła,

- regionalnej – zajmującej się wyszukiwaniem, gromadzeniem i przekazywaniem informacji o tradycjach i obrzędach lokalnych, staropolskich oraz ziemi lubawskiej.

Do udziału w zajęciach zachęcamy dzieci z rodzicami, młodzież i osoby dorosłe, które chcą odkrywać, poznawać, podtrzymywać i przekazywać dalej dziedzictwo kulturowe swoich przodków.Pierwsze zajęcia już we wtorek dnia 25 czerwca 2013 r. od godziny 1500 w świetlicy wiejskiej w Mszanowie. Będziemy przygotowywać kluski ziemniaczane z twarogiem, wykonywać ozdoby do dekoracji domów oraz wyszukiwać informacje o tradycjach i obrzędach lokalnych.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy !

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Organizatorem są uczestnicy Akademii Aktywności Seniora, projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Klub Seniorów w Gminie Nowe Miasto Lubawskie w partnerstwie z Gminnym Centrum Kultury Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie, dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie.