PierogiAkademia Aktywności Seniora zaprasza mieszkańców Gminy Nowe Miasto Lubawskie na kolejne otwarte warsztaty z zakresu dziedzictwa kulturowego. Zajęcia będą się odbywały jak dotychczas w 3 sekcjach – kulinarnej, artystycznej (rękodzieła) i regionalnej.
Do udziału w zajęciach zachęcamy dzieci z rodzicami, młodzież i osoby dorosłe, które chcą odkrywać, poznawać, podtrzymywać i przekazywać dalej dziedzictwo kulturowe swoich przodków. Zajęcia odbędą się w środę dnia 7 sierpnia 2013 r. od godziny 10.00 w świetlicy wiejskiej w Mszanowie.

W programie zajęć:

• przygotowywanie pierogów z różnymi nadzieniami – sekcja kulinarna
  • wykonywanie obrazków ze słomy – sekcja artystyczna (rękodzieła)
  • historia pierogów w Polsce – sekcja regionalna

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

W dalszym ciągu oczekujemy na stare fotografie z domowych archiwów. Jeśli ktoś z Państwa dysponuje zdjęciami przedstawiającymi dawne zwyczaje i tradycje (np. dożynki) kultywowane na terenie Gminy i okolic, prosimy o ich udostępnienie. Dostarczone do Urzędu Gminy Nowe Miasto Lubawskie (punkt obsługi mieszkańca lub pokój 24), zostaną na miejscu skopiowane, opisane i zwrócone od razu właścicielowi. Zgromadzone w ten sposób materiały wzbogacą informacje o dziedzictwie kulturowym naszej Gminy.

Organizatorem są uczestnicy Akademii Aktywności Seniora, projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Klub Seniorów w Gminie Nowe Miasto Lubawskie w partnerstwie z Gminnym Centrum Kultury Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie, dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie.