Kronika jako efekt działań seniorów

klub seniorowJednym z ciekawszych efektów działań seniorów, w ramach realizowanego w minionym roku projektu „Akademia Aktywności Seniora", jest „Kronika warsztatów z dziedzictwa kulturowego". Uczestnicy warsztatów opisali w niej swoje dokonania w zakresie podtrzymywania i przekazywania dziedzictwa kulturowego, zwłaszcza młodszym pokoleniom.

Kronika może więc stanowić wspaniałe źródło informacji i inspiracji dla tych, którzy są zainteresowani lokalną historią, tradycją, kuchnią, rękodziełem, i chcieliby korzystać z doświadczeń starszych pokoleń, lecz z różnych względów nie mogli brać udziału w zajęciach warsztatowych. Realizator projektu, Stowarzyszenie Klub Seniorów w Gminie Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie zachęca do jej lektury, a także do rozwiązania, zamieszczonej w kronice, krzyżówki kulinarnej. Dwie pierwsze osoby (osoby nieletnie z opiekunem), które zgłoszą się do punktu obsługi mieszkańca w Urzędzie Gminy z hasłem (rozwiązaniem krzyżówki) otrzymają w nagrodę kalendarz ścienny na 2014 rok.

Do pobrania: Kronika warsztatów z dziedzictwa kulturowego.pdf