Gmina

Święto Kupały

Rozmiar czcionki:

Nwianekoc Świętojańska zorganizowana wespół przez Stowarzyszenie Klubu Seniorów w Gminie Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie i Gminne Centrum Kultury pełni nawiązywała do starych tradycji. W krainie Brata Jana, przy ognisku i w takt muzyki uczestnicy bawili się od godziny 19-tej do 4-tej nad ranem. Ponieważ pogoda dopisała gości też nie zabrakło.
Ważną częścią programu był konkurs wianków, których zgłoszono aż trzynaście.

 

 

 

Komisja w składzie

    1. Hanna Milewska - przewodnicząca
    2. Kazimierz Przybylski - członek
    3. Ewa Ogrodowska - członek

uznała że:

  I. Miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Gryźlinach
 II. Miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Skarlinie
III. Miejsce zajęło Koło Gospodyń wiejskich w Pacółtowie

Ponadto komisja uznała też, że pozostałe dziesięć wianków niewiele odbiegają od tych wyróżnionych i postanowiła przyznać wszystkim ich twórcom nagrody pocieszenia.

Głównym i najbardziej widowiskowym punktem programu był przemarsz z wiankami i przy blasku pochodni nad rzekę Wel. Tam spuszczono wszystkie wianki na wodę. Ogień pochodni ich odblask z wody, a także płynące wianki, na których także zapalono świece zachwycał wszystkich oglądających.
To nie była jedyna atrakcja wieczoru. Wcześniej rozstrzygnięto Rycerski Turniej Szachowy oraz odbył się koncert gitarowy absolwentów Akademii Gry na Gitarze, a po puszczaniu wianków równie widowiskowy spektakl dał Teatr Ognia Wena. Na koniec wszyscy ruszyli w tany przy ognisku.
Zaproszeni goście byli zadowoleni z formy gościnności jakie okazali im organizatorzy i odjeżdżając serdecznie dziękowali za mile spędzone chwile.
Szacuję się że w imprezie wzięło udział 250 – 300 osób.
Noc Kupały dofinansował Powiat Nowomiejski oraz Gmina Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie.

Share