Stowarzyszenie Klub Seniorów zrealizowało zadanie

Na kregielniW ramach zadana publicznego pn. „Upowszechnianie różnych form aktywności fizycznej wśród osób w różnym wieku -- sprawny senior", dzięki otrzymanej od Gminy Nowe Miasto Lubawskie dotacji w wysokości 3 090,00 zł., Stowarzyszenie Klub Seniorów w Gminie Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie w okresie od kwietnia do września, zorganizowało 5 wyjazdów na basen:

• do Ostródy w dniach 16 maja i 27 czerwca 2012 r.
  • do Iławy w dniach 18 lipca i 11 września 2012 r.
  • do Olsztyna na Basen Olimpijski w dniu 8 sierpnia 2012 r.

Dodatkową atrakcją przy okazji wyjazdu do Olsztyna, już poza realizowanym projektem, było odwiedzenie Planetarium. Większość uczestników po raz pierwszy miała możliwość obejrzenia projekcji nieba w takiej technice.
W poszczególnych wyjazdach brało udział 20 osób, które po 2-godzinnym pływaniu, masażach wodnych i ćwiczeniach w wodzie, wracały bardzo zadowolone.
Także w ramach tego zadania, przy niewielkim wkładzie własnym, członkowie Stowarzyszenia odwiedzili miejscową kręgielnię w dniach 31 sierpnia i 21 września 2012 r. Podczas 2-godzinnych zajęć dzielnie uczyli się sztuki rzucania kulami, a nawet podejmowali próby współzawodnictwa.
Zrealizowany, dzięki dotacji Gminy, projekt dał bardzo pozytywne i wymierne efekty zarówno dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego jego uczestników. Na wspólne zajęcia członkowie stawiali się bardzo ochoczo.

Źródło: Zarząd Stowarzyszenia Klubu Seniorów

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!