Drugie szkolenie w ramach PGN

Dnia 29.07.2015 roku w siedzibie władz gminy odbyło się drugie już szkolenie dla pracowników w ramach projektu „Opracowanie planu gospodarki niskoemisyjnej dla obszaru obejmującego teren gminy Nowe Miasto Lubawskie".

Uczestnicy związani z tematyką obszarów gospodarki energetycznej, inwestycji i ochrony środowiska pogłębili swoją wiedzę na temat samego pojęcia planu gospodarki niskoemisyjnej, a więc dokumentu strategicznego koncentrującego się na zwiększeniu wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, redukcji gazów cieplarnianych oraz podniesieniu efektywności energetycznej.

Przedstawiciele z Centrum Doradztwa Energetycznego, bo to właśnie oni poprowadzili owe spotkanie, omówili także zagadnienia fotowoltaiki – techniki zajmującej się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną oraz programów ją wspierających – np. Prosument.

(Prosument jest dotacją uruchomioną przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, z której można w 100% sfinansować mikroinstalacje OZE o mocy do 40kW.)

Większość informacji, które przekazane zostały podczas szkolenia, jak i jeszcze inne, dostępne będą dla wszystkich zainteresowanych podczas planowanej sierpniowej konsultacji z mieszkańcami, na którą już dzisiaj serdecznie zapraszamy. (Więcej szczegółowych informacji przekażemy w najbliższym czasie. )

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007 – 2013

www.pois.gov.pl

Dla rozwoju infrastruktury i środowiska