Zaproszenie na warsztaty w ramach Strategii Rowoju Gminy 2016 - 2025

Szanowni Państwo, Gmina Nowe Miasto Lubawskie wraz z firmą EU-Consult Sp. z o.o. przystąpiła do opracowania „Strategii Rozwoju Gminy Nowe Miasto Lubawskie na lata 2016-2025”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach warsztatowych skierowanych do przedstawicieli samorządu gminnego, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, lokalnych liderów oraz innych instytucji lokalnych.

Ich celem będzie omówienie diagnozy strategicznej i określenie wizji rozwoju gminy, na podstawie której zostaną zidentyfikowane problemy w obszarach tematycznych: infrastruktura społeczna, gospodarka, infrastruktura techniczna.

Przewidujemy, iż każdy z obszarów omawiany będzie w ramach osobnego panelu trwającego ok. 80 minut.

Poszczególne obszary zostaną podzielone na następujące zagadnienia:

1. I.INFRASTRUKTURA SPOŁECZNA godz. 12.00 – 13.20
    1. System pomocy społecznej;
    2. Ochrona zdrowia;
    3. Oświata i kultura;
    4. Bezpieczeństwo publiczne;
    5. Turystyka, sport i rekreacja;
    6. Działalność organizacji pozarządowych i aktywność obywatelska;
  2. II.GOSPODARKA godz. 13.30 - 14.50
    1. Rynek zatrudnienia;
    2. System kształcenia zawodowego i ustawicznego;
    3. Przedsiębiorczość;
    4. Działalność instytucji otoczenia biznesu;
  1. III.INFRASTRUKTURA TECHNICZNA godz. 15.00 - 16.20
    1. Komunikacja publiczna;
    2. Infrastruktura drogowa;
    3. Wodociągi i kanalizacja;
    4. Internet szerokopasmowy;
    5. Finanse publiczne;

Każdy z warsztatów będzie przebiegał zgodnie z następującym schematem:

1. Ocena aktualnego stanu objętego polityką społeczną;
  2. Pozyskanie opinii na temat problemów społecznych występujących na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie;
  3. Uzyskanie informacji z zakresu postulowanych działań zaradczych, które mogłyby pozwolić na niwelowanie zidentyfikowanych problemów obszaru pomocy społecznej.

Spotkanie odbędzie się w dniu 28 września 2015 roku na Sali sesyjnej Urzędu Gminy Nowe Miasto Lubawskie,ul. Podleśna 1, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie.

Zapraszamy do udziału w warsztatach!