Przyszłościowe wizje na funkcjonowanie gminy

Poniedziałkowe popołudnie w siedzibie władz gminy minęło w temacie przyszłości.

Na Sali sesyjnej Urzędu Gminy w Mszanowie zorganizowano warsztaty w ramach opracowania „Strategii Rozwoju Gminy Nowe Miasto Lubawskie na lata 2016 – 2025”.

Wszystkich zebranych gości powitała Sekretarz Gminy – Agnieszka Paturalska – Miehlau. Znaleźli się wśród nich przedstawiciele organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw, dyrektorzy szkół i jednostek organizacyjnych, kierownicy referatów Urzędu Gminy wraz z pracownikami, radni oraz sołtysi.

Współtwórcą Strategii jest firma EU – Consult Sp. z o. o. To właśnie reprezentująca ją Agata Płatek poprowadziła wczorajsze warsztaty.

Ich celem było omówienie aktualnej sytuacji gminy – określenie najważniejszych elementów warunkujących jej rozwój. Wskazano kierunki działań, obszary wzrostu oraz te wymagające restrukturyzacji i rewitalizacji, określono mocne i słabe strony nowomiejskiej gminy.

Spotkanie podzielone zostało na trzy panele tematyczne, podczas których wszyscy obecni aktywnie uczestniczyli w rozmowach i wymianie zdań. Na podstawie wygłoszonych oraz zgromadzonych opinii, sporządzona zostanie diagnoza ułatwiająca opracowanie tego strategicznego dokumentu.