Spływ kajakowy uświetnił oddanie wodniakom przystani w Mszanowie

Spływ Drwecą 26.08.2012W niedzielę 26 sierpnia wodniacy z gmin z obszaru działania LGD Ziemia Lubawska i regionu spotkali się na spływie zorganizowanym z okazji oddania do użytku nowej przystani kajakowej na rzece Drwęcy w Mszanowie. Przystań ta jak i sam spływ współfinansowane były ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, oś 4 LEADER, działanie Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w zakresie małych projektów.

Spływ zorganizowany był w ramach operacji „Rozwój bazy turystycznej Gminy poprzez budowę przystani kajakowej w Mszanowie", realizowanej przez Gminę Nowe Miasto Lubawskie. Trasę z Rodzonego do Mszanowa, w ciągu około czterech godzin, pokonało 10 dwuosobowych załóg. Pogoda dopisała, gdyż nie było, ani za gorąco, ani za zimno. Drobny deszczyk towarzyszył uczestnikom tylko na początku spływu. Po drodze można było cieszyć się wspaniałymi widokami i obcować z bliska z otaczającą, miejscami jeszcze dziką, przyrodą. W trakcie przystanków kajakarze musieli wykazać się swoją wiedzą na temat rzeki Drwęcy. Z mniejszym lub większym powodzeniem wszyscy sobie poradzili. Każdy dowiedział się czegoś nowego.
Po dobiciu do brzegu na wilków rzecznych czekało już gotowe ognisko i przygotowane do upieczenia na nim kiełbaski i chlebek. Nie obyło się bez rozmów o kolejnym spływie kajakowym. Uczestnicy na pewno rozstali się z poczuciem, że nie był to zmarnowany dzień.

Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie.

baner leader

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Informacje opracowane przez Gminę Nowe Miasto Lubawskie
Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013- Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi