Sprzątanie rzeki Iławki i drogi leśnej z Iławy do Dziarnówka - dołącz

Kolejowy Klub Turystyki Pieszej „Carpe Diem”  oraz Geocaching Team PTTK Iława przy współpracy Oddziału PTTK w Iławie w dniu 26 Kwietnia 2014 roku  z okazji światowych Dni Cito, zapraszają na Cito Event, który będzie powiązany z IV Akcją Ekologiczną sprzątania rzeki Iławki.

Do udziału w wydarzeniu również i w tym roku zaprasza się piechurów, których zadaniem będzie uprzątnięcie drogi leśnej z Iławy (Osiedle Lub.) do Dziarnówka.

Podstawowe cele:

• Sprzątnięcie rzeki Iławki oraz drogi leśnej z zalegających śmieci.
  • Propagowanie kajakarstwa oraz turystyki pieszej, jako jednej z form aktywnego wypoczynku.
  • Propagowanie geocachingu jako formy aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Organizator zapewnia :

• Miejsce w kajaku (kajakarze)
  • Worki, rękawiczki do zbierania śmieci.
  • Po zakończeniu Akcji powrót do Iławy

Wpisowe  wynosi 5 zł/uczestnika (opłata za wypożyczenie i transport kajaków, transport uczestników, kiełbaska do ogniska).

Członkowie PTTK ubezpieczeni są przez Organizatora, pozostałe osoby mogą ubezpieczyć się we własnym zakresie. Po spływie planuje się ognisko.

Zbiórki:

1.    Grupa kajakowa godz.9.00 – Młyn Edwarda, Iława, ul. Ostródzka (koło Lidla)

2.    Grupa Piesza godz.10.00 – Parking CPN „LOTOS” Iława ul. Lubawska

Zgłoszenia należy przesyłać na  adres e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  jak również dokonywać telefonicznie pod nr. tel. 721 778 405  lub zgłosić się osobiście w biurze Oddział w Iławie przy  ul. 1-go Maja 7.

Źródło: Pan Krzysztof Truszczyńki  - Prezes Oddział PTTK w Iławie, Informacja Turystyczna  Nowe Miasto Lubawskie