Gmina

Uroczystości pańtwowe i patriotyczne

Tradycyjnie pod „Trzema Dębami” uczczono 97. rocznicę odzyskania niepodległości

Rozmiar czcionki:

Wzorem lat ubiegłych mieszkańcy gminy spotkali się w środowe południe, dnia 11 listopada br., pod „Trzema Dębami” w Bratianie, by zanurzyć się wspólnie w historii Polski.

Razem z nimi, w 97. rocznicę odzyskania niepodległości, hołd poległym oddali harcerze, leśnicy, poczty sztandarowe, przedstawiciele władz lokalnych, placówek oświatowych, uczniowie.

Czytaj więcej...

Coroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości

Rozmiar czcionki:

Tak jak w latach ubiegłych, tak również i w tym roku nowomiejska gmina wraz z Nadleśnictwem Iława organizuje obchody rocznicowe związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

Uroczystość rozpocznie się tradycyjnie w samo południe dnia 11 listopada br. przy „Trzech Dębach” w Bratianie.

Czytaj więcej...

W 76. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Rozmiar czcionki:

Zapłonęły znicze i złożono kwiaty, przy pomniku pomordowanych pod Nawrą, w 76. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Wczoraj w samo południe odbył się uroczysty apel, na którym jak co roku zebrali się samorządowcy, kombatanci, harcerze, delegacje, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy.

Czytaj więcej...

Dąb Pamięci ku czci asp. Policji Franciszka Chały

Rozmiar czcionki:

13 kwietnia 2015 roku to ważny, rocznicowy dzień. Dokładnie pięć lat temu na skwerze w Gwiździnach posadzony został Dąb Pamięci ku czci asp. Policji Franciszka Chały.

Od tego czasu każdego roku społeczność szkolna z rodziną bohatera, mieszkańcami Gwiździn i przedstawicielami władz, udaje się za szkolnym sztandarem do tego szczególnego miejsca pamięci.

Czytaj więcej...

Świętowaliśmy Dzień Niepodległości

Rozmiar czcionki:

Podniosła atmosfera towarzyszyła uczestnikom spotkania podczas przeżywania uroczystości odzyskania niepodległości. Wśród jesiennych liści dziękowaliśmy i składaliśmy hołd tym, którzy zginęli w imię naszej wolności i za to, że dziś możemy z dumą mienić się Polakami.

11 listopada na zaproszenie Nadleśniczego Nadleśnictwa Iława - Pani Anny Krzyżanowskiej, Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie – Tomasza Waruszewskiego i Dyrektora Gminnego Centrum Kultury – Andrzeja Andrzejewskiego, spotkaliśmy się w celu świętowania dnia odzyskania niepodległości.

 

Czytaj więcej...

Zaproszenie na Święto Niepodległości

Rozmiar czcionki:

 

Dnia 11 listopada 2014r. o godz. 12.00 w Bratianie pod Trzema Dębami odbędzie się Uroczystość z okazji Dnia Niepodległości.

Podczas Uroczystości nastąpi pokaz ułańskiej jazdy konnej oraz część artystyczna zorganizowana przez uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku. Wszyscy przybyli goście wspólnie odśpiewają Hymn Polski oraz pomodlą się za Ojczyznę i poległych leśników. Spotkaniu będą towarzyszyć okolicznościowe przemówienia. Na koniec goście na rozgrzewkę zjedzą ciepły posiłek. Wydarzenie będzie stanowić pouczającą lekcję historii, genezę powstania kapliczki przypomni leśniczy Pan Jan Czapliński, zaś całą uroczystość poprowadzi Pan Henryk Zagórski - nauczyciel i pasjonat historii. 

 

Czytaj więcej...

75. rocznica wybuchu II wojny światowej

Rozmiar czcionki:

Dnia 1 września 2014 roku o godz. 12.00 na placu apelowym pod pomnikiem w Nawrze odbyły się uroczystości upamiętniające poległych podczas wybuchu II wojny światowej.

W obchodach 75. rocznicy napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę wzięli udział Starosta Nowomiejski Ewa Dembek, Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank, władze miasta i radni miejscy, dyrektorzy miejskich jednostek organizacyjnych, komendanci służb mundurowych, harcerze, poczty sztandarowe organizacji pozarządowych i szkół, młodzież szkolna, kibice KS Drwęca i mieszkańcy. Naszą Gminę reprezentowali Wójt Gminy - Tomasz Waruszewski wraz z wiceprzewodniczącą Rady Gminy - Barbarą Grzywacz.

Czytaj więcej...