Uroczystości pańtwowe i patriotyczne

W 76. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Zapłonęły znicze i złożono kwiaty, przy pomniku pomordowanych pod Nawrą, w 76. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Wczoraj w samo południe odbył się uroczysty apel, na którym jak co roku zebrali się samorządowcy, kombatanci, harcerze, delegacje, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy.

Wszystkich zebranych gości powitał Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego – Józef Blank, do wspólnej modlitwy zaprosił natomiast proboszcz Parafii Św. Tomasza Apostoła – ksiądz kanonik Zbigniew Markowski.

Spośród przedstawicieli gmin, nowomiejską reprezentowali: Wójt Gminy – Tomasz Waruszewski oraz Komendant Straży Gminnej – Andrzej Grugiel.

Podczas uroczystości odczytano rys historyczny związany z hitlerowską agresją oraz apel poległych. Podniosłego nastroju wydarzeniu dodały dźwięki miejskiej orkiestry dętej oraz występ młodzieży szkolnej.

Należy pamiętać i czcić pamięć polskich bohaterów – to oni pokazali nam patriotyzm.