Gmina

Uroczystości pańtwowe i patriotyczne

Coroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości

Rozmiar czcionki:

Tak jak w latach ubiegłych, tak również i w tym roku nowomiejska gmina wraz z Nadleśnictwem Iława organizuje obchody rocznicowe związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

Uroczystość rozpocznie się tradycyjnie w samo południe dnia 11 listopada br. przy „Trzech Dębach” w Bratianie.

Poprzedzona będzie rajdem rowerowym oraz biegiem przełajowym.

 

O godzinie 12:00 w środę hołd poległym oddadzą m. in. poczty sztandarowe, harcerze, leśnicy, uczniowie oraz przedstawiciele władz lokalnych. Odbędzie się także krótkie nabożeństwo w intencji Ojczyzny. Nie zabraknie części artystycznej w wykonaniu zespołu sygnalistów. Wszystko to przy asyście warty honorowej żołnierzy z Brodnickiego Pułku Chemicznego im. Ignacego Mościckiego.

Po zakończeniu części oficjalnej spotkania, na wszystkich gości czekać będzie poczęstunek. W leśnej stołówce będzie można skosztować gorącej grochówki, pysznych ciast, a także napić się kawy i rozgrzewającego grzanego wina!

 

 

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości oraz imprezach im towarzyszących. Bądźmy wzorowymi obywatelami swojego wolnego kraju.

 

 

 

Share