Uroczystości pańtwowe i patriotyczne

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych

Żołnierze wyklęci1 marca 2011r. o godzinie 16.00 w sali Gminnego Centrum Kultury w Mszanowie odbędzie się spotkanie z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

Poświęcone będzie ono pamięci żołnierzy podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, stawiających opór próbie sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR w latach 1944-1963. Pierwszy dzień marca jest dniem szczególnie symbolicznym dla żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Tego dnia w 1951 roku wykonany został wyrok śmierci na kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość".

W programie m.in. prelekcje historyczne, spotkanie z kombatantami, część artystyczna przygotowana na tę okoliczność przez uczniów Gimnazjum z Jamielnika oraz wystawa.

Źródło: GCK Mszanowo