Uroczystości pańtwowe i patriotyczne

Rowerowa majówka z historią

rajd rowerowy mDnia 10 maja 2014 r. wyruszy rajd rowerowy „Rowerowa majówka z historią" szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej w Gminie Nowe Miasto Lubawskie. Trasa rajdu jest następująca: wyjazd o godz. 9:00 z Jamielnika do Gryźlin – Radomna – Bratiana – Nowego Miasto Lubawskiego. Uczestnicy pokonają rowerami trasę około 15 km w jedna stronę i odwiedzą cztery Miejsca Pamięci Narodowej. Zapalą znicze przy każdym z nich i podczas krótkich postojów, dowiedzą się od pracownika Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie oraz starszych mieszkańców, pamiętających historię tych miejsc, co upamiętnia każdy pomnik.

Na zakończenie, już autokarem, uczestnicy przejadą z Nowego Miasta Lubawskiego do Tyliczek, do byłej posiadłości generała Adolfa Mikołaja Waraksiewicza. Spotkają się tam z osobami, które będąc w wieku uczestników rajdu znały Generała. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. ognisko z kiełbaskami.

Rajd rowerowy jest bezpłatny i uczestniczyć w nim mogą uczniowie powyżej 13 roku życia. Można dołączać do grupy w poszczególnych miejscowościach lub rozpocząć rajd w Jamielniku. Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest wypełnienie karty uczestnika. Karty dostępne są w szkołach w Jamielniku, Radomnie i Bratianie, siedzibie organizatora (Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Wsi Jamielnik ul. Szkolna 8/1) oraz na stronach www.jamielnik-stowarzyszenie.cba.pl oraz www.gck-mszanowo.pl . Wypełnioną kartę należy złożyć do dnia 20 kwietnia 2014r. w siedzibie organizatora lub w szkołach. Ilość miejsc ograniczona (Jamielnik - 20 miejsc, Radomno - 10 miejsc, Bratian - 15 miejsc).

Szczegółowych informacji udziela prezes Stowarzyszenia – Barbara Grzywacz (tel.502 648 530). Realizatorem rajdu jest Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Wsi Jamielnik oraz GCK Mszanowo przy wsparciu finansowym Ministra Obrony Narodowej i Gminy Nowe Miasto Lubawskie.

rajd plakat